Dy gola “ekspres” të Moratas, Juventusi përmbys Lazion

Juventusi ka arritur që ta përmbys rezultatin në ndeshjen e sontme ndaj Lazios.


Edhe pse ekipi mysafir ishte në epërsi, kampioni në fuqi i Italisë u rikthye dhe tani po avancon 3:1.

Ishte Alvaro Morata i cili shënoi golin e epërsisë në minutën e 57-të.

Tre minuta më vonë ai realizoi përsëri nga pika e bardhë.