×
 • Sport
 • Sport / Liga e Parë

  Dy klube përjashtohen për kurdisje të ndeshjeve në Kosovë

  Reporteri
  12 Prill 2024 | 22:09

  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës në Federatën e Futbollit të Kosovës ka marrë vendim që t’i përjashtojë nga garat klubet “Ulpiana 1926” dhe “Vllaznia-Pozheran” për kurdisje të ndeshjeve.

  Të dy ekipet po garonin në Ligën e Parë të Futbollit në Grupin B.

  Në raportin zyrtar të delegatit të ndeshjes është evidentuar që në pjesën e dytë të ndeshjes mes “Ulpiana 1926” dhe “Vllaznia – Pozheran”, që përfundoi me rezultat 4 me 3, ekipi vendas tregoi mungesë të dukshme të angazhimit në lojë, duke lejuar hapësira për mysafirët dhe kjo ishte reflektuar në reaizimin e golave. Ndeshja nga 3 me 1 për vendasit përfundoi në 4 me 3 për mysafirët.

  Palët e pakënaqura me këtë vendim kanë të drejtë ankese në afatin kohor prej tetë ditësh.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!