E dhimbshme: Futbollisti i Arsenalit e lëshon fushën në lot, pasi u fye në baza racore

Arsenali do ta dërgojë menaxherin e huazimeve në Gjermani për shkak se futbollisti në pronësi të tyre është fyer në baza racore qysh në ndeshjen e parë.


Osei-Tutu, në huazim tek skuadra e VFL Bochum, do të vizitohet nga menaxheri i huazimeve të Arsenalit, Ben Knapper, shkruan Reporteri.net

Knapper do t’i ofrojë ndihmën private talentit pas incidentit shokues të pjesës së parë.

Mbrojtësi i djathtë Osei-Tutu ishte quajtur m** i zi nga një kundërshtar derisa ishte duke luajtur për ekipin e tij ku është i huazuar kundër ekipit zviceran FC Gallen.

Arsenali e ka quajtur këtë akt të ‘papranueshëm’ dhe shoqata për anti-diskriminim e ka cilësuar si të ‘sëmurë’.

Por, futbollisti vazhdon të mbetet i përqendruar në ekipin aktual dhe nuk e ka ndërmend ta ndërprejë huazimin./Reporteri.net/