E pabesueshme: United refuzon ofertën e Parisit për shkëmbim Pogba – Neymar

Manchester United po mundohet me të gjitha forcat ta mbaje francezin Paul Pogba në radhët e saj.


Francezi ka shprehur dëshirën për largim duke thënë se pas 3 viteve të kaluara në Angli është koha për aventura të reja, shkruan Reporteri.net

Së fundi, nga raportet që vijnë nga Franca, Parisi i ka ofruar atyre mundësinë e shkëmbimit Neymar – Pogba por klubi anglez ka refuzuar.

United e ka refuzuar ofertën me pretekstin se Neymar do t’i kushtonte shumë atyre në paga.

Thuhet se paga e lartë e Neymar prej 1 milioni në javë është e papërballueshme për klubin anglez dhe se United janë të vendosur ta mbajnë francezin në radhët e tyre.

Braziliani megjithatë preferon një rikthim tek klubi ku preku majat, në Barcelona anipse një operacion i tillë është shumë problem për Barcelonën pasi Parisi kërkon hiq më pak se 300 milionë euro./Reporteri.net/