Fat i zi për Malin e Zi, vjen në Kosovë pa lojtarin kryesor

Stefan Savic ka pësuar një lëndim në ndeshjen që mbrëmë Mali i Zi e luajti kundër Bullgarisë[0-0] në Podgoricë dhe do të mungojë në përballjen me Kosovën


Kosova të hënën luan me Malin e Zi në Fadil Vokrri dhe fitorja është më se e nevojshme në mënyrë që ëndrra për Euro 2020 të vazhdojë, shkruan Reporteri.net

Në këtë takim Mali i Zi do të jetë pa lojtarin kryesor, yllin e Atletico Madridit, Stefan Savicin, i cili u lëndua dje pas vetëm 39 minutave.

Lëndimi i tij siç raportojnë mediat është i rëndë dhe se ai e ka humbur përballjen me Kosovën.

Ky është një lajm i mirë për Kosovën pasi dihet se Savic është një lojtar me përvojë të madhe dhe luan në nivele të larta. /Reporteri.net/