×
 • Sport
 • Sport

  Fitorja historike e Ballkanit merr jehonë edhe në Kroaci, mediumi i njohur shkruan për kampionët e Kosovës

  Reporteri
  06 Tetor 2022 | 23:43

  Ballkani regjistroi sonte fitoren e parë dhe historike në Ligën e Konferencës.

  Kampionët e Kosovës fituan në udhëtim te Sivasspori me rezultatin 3:4.

  Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Yeni 4 Eylul” dhe ishte e vlefshme për raundin e tretë në Grupin G.

  Fitorja e Ballkanit ka marrë jehonë edhe në Kroaci. Mediumi i njohur nga ky vend, “index.hr” ka publikuar një artikull lidhur me ndeshjen.

  Artikullin e publikuar kushtuar ndeshjes në fjalë, mediumi kroat e nisi me titullin: “Për herë të parë në histori, një klub nga Kosova fitoi një ndeshje evropiane”.

  Kujtojmë se Ballkani është lider në grup me 4 pikë, aq sa kanë edhe Sivasspori, Slavia e Pragës dhe Cluji.

  Ndryshe, ndeshja e radhës për Ballkanin do të jetë sërish kundër Sivassporit, më 13 tetor – por, kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!