Gjest për t’u duartrokitur: Barcelona e nderoi në këtë mënyrë Prishtinën

Prishtina mbrëmë u mposhtë 9-2 nga Barcelona në ndeshjen e cila ishte e vlefshme për 1/16 e Ligës së Kampionëve


Skuadra kosovare humbi thellë pasi përballë kishte kampionen aktuale, Barcelonën, shkruan Reproteri.net

Por, katalunasit respektuan Prishtinën si në fushë, ashtu edhe jashtë saj.

Ata kanë hapur dyert e dyqanit të klubit vetëm për skuadrën e Prishtinës.

Vlen të përmendet se ky dyqan qëndron mbyllur shkaku i pandemisë dhe blerjet po bëhen vetëm online, por Barcelona u tregua bujare duke ia mundësuar lojtarëve dhe stafit të Prishtinës të hynë brenda.

“Ata e hapën dyqanin e klubit vetëm për neve,” ka shkruar njëri nga lojtarët e Prishtinës. /Reporteri.net/