Gjithçka mund të ishte, por jo ‘vëllazërore’ – Shikoni ndërhyrjet brutale të vëllait të madh ndaj të voglit

Kombëtarja e U-21 e Shqipërisë mbrëmë e mposhtir Kombëtaren U-21 të Kosovës me rezultat 2-1, por gjatë 90 minutave në disa raste kishte tensione


Mbrëmë në Elbasan Arena u zhvillua një ndeshje interesante, ku në fund fitoi Shqipëria me rezultat minimal 2-1, shkruan Reporteri.net

Edhe pse konsiderohemi si vëllezër në fushë kishte tensione në disa raste me futbollistët e Shqipërisë që bënin ndërhyrje të ashpra në lojtarët e Kosovës.

Qysh në fillim të takimit, në minutën e 14-të Enis Cokaj që bëri një ndërhyrje të ashpër në Ismet Lushakun dhe la të kuptohej se në këtë përballje nuk do të ketë mëshirë për vëllain e vogël.

Në fund të pjesës së parë vjen një tjetër ndërhyrje kësaj radhe shumë më e ashpër se ajo e para, edhe vërehej se ishte krejtësisht e qëllimshme.

Shaqir Tafa i nervozuar me Lirim Kastratin që nuk e ndali lojën pasi një lojtar i Shqipërisë ishte i shtrirë në fushë vendosi të bënte një ndërhyrje brutale.

Tafa shkoi qëllimisht për të bërë faull në Kastratin, por mënyra se si u vërsul te ai la të kuptojë se mëshirë për vëllain e vogël nuk ka. Ai më pas u ndëshkua me karton të verdhë.

Në fund, Shqipëria fitoi 2-1, ndërsa festa në dhomat e zhveshjes ishte shumë e madhe, sikur të kishin mposhtur ndonjë rival të përbetuar. /Reporteri.net/