Gjyqtari nuk e falë | Një minut pas golit, Muriqi ndëshkohet me të kuq

Është shënuar edhe goli i dytë në takimin ndërmjet Gaziantep dhe Fenerbaces, duel ky në kuadër të xhiros së 18’të në Superligën turke.

Golin e dytë dhe të fitores për Fenerbacen e ka shënuar, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, i cili ia dhuroi fitoren skuadrës së tij, shkruan Reporteri.net.

Takimi u mbyll në 0:2 në të mirë të Fenerbaces.

Por, vëmendjen e gjithë ndeshjes e mori kartoni i kuq i Vedat Muriqit, ai një minutpas goli që e kishte shënuar, u ndëshkua me karton të kuq.

Golin e shënoi në minutën e 91’të të takimi, ndërsa kartonin e kuq e mori në minutën e 92’të, karton i kuq ky më të drejtë, pasi sulmuesi kosovar e godit pa top, mbrojtësin e Gaziantep.