Gotze shënon në debutimin me PSV, iu nevojiten vetëm 9 minuta lojë

Mario Gotze ka shënuar në debutimin e tij me fanellën e PSV


PSV po luan me Zëollen në udhëtim në kuadër të javës së pestë në kampionatin holandez, shkruan Reporteri.net

Rezultati aktual është 2-0 në të mirë të PSV pas 30 minutave lojë.

Në këtë ndeshje ka debutuar edhe kampioni i botës me Gjermaninë, Mario Gotze, i cili shënoi pas vetëm 9 minutave lojë.

Ish-ylli i Dortmundit dhe Bayernit e kaloi portierin kundërshtarë dhe shënoi një gol të bukur në debutimin e tij në Holandë. /Reporteri.net/