×
 • Sport
 • Sport

  Granit Xhaka zgjedh Prishtinën si vendin e preferuar për pushime

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 13:51

  Mesfushori i Bayer Leverkusenit, Granit Xhaka, ka zgjedhur Prishtinën si vendin e parë të preferuar për të kaluar pushimet.

  Xhaka iu përgjigj disa pyetjeve të faqes zyrtare të Bundesligës, ku në mesin e pyetjeve ishte edhe vendet e preferuara ku ka kaluar pushimet futbollisti shqiptar.

  Ai ka zgjedhur Prishtinën të parën, pastaj ka përmendur Turqinë dhe Meksikon.

  31-vjeçari po kalon formë të jashtëzakonshme me Leverkusenin. Është një fitore larg triumfit në Bundesliga, është kualifikuar në finalen e Kupës së Gjermanisë, ndërsa në Ligën e Evropës fituan ndeshjen e parë çerekfinale 2:0 ndaj West Hamit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!