Hidhet shorti i Kupës së Botës 2023, me këto kombëtare përballet Kosova

Sot (e premte) është hedhur shorti i Kupës së Botës 2023 në kategorinë e femrave.


Ceremonia u mbajt në Nyon të Zvicrës, në ambientët e UEFA-s.

Kosova është vendosur në Grupin F, bashkë me Shqipërinë, Norvegjinë, Belgjikën, Poloninë dhe Armeninë.

Ndeshjet e para pritet të luhen në fillim të muajit shtator.

Më poshtë gjeni të gjitha grupet.