Hoffenheimi turpëron Bayernin dhe ia ndalë ecurinë prej 23 fitoreve radhazi

Hoffenheimi e ka mposhtur Bayernin me rezultat 4-1 në kuadër të javës së dytë në Bundesliga


Hoffenheimi e nisi shumë mirë takimin duke shënuar dy herë me Bicakcic 16′ dhe Dabour 24′, para se Kimmich ta ngushtonte rezutlatin me një gol në minuttën e 36′, shkruan Reporteri.net

Në pjesën e dytë te Bayerni u inkuadrua edhe Lewandowski, por bavarezët nuk arritën që ta rikthenin rezultatin.

Hoffenheimi shënoi edhe dy herë me anë të Kramaric në minutat 77′ dhe 92′.

Kjo ishte humbja e parë e Bayernit pas 23 fitoreve radhazi në të gjitha garat. /Reporteri.net/