Interi si tuxhartë e Kosovës, ia ndryshon çmimin Icardit posa pa disa ekipe të interesoheshin për të

Sipas raportimeve nga Corriere Della Sera, Interi i ka vendosur një çmim të ri Mauro Icardit.


Sulmuesi argjentinas është i destinuar të largohet këtë verë, pasi tashmë i është marrë numri 9. Belgu Lukaku, do të jetë sulmuesi kryesor i Interit të Antonio Conte.

Juventus, Napoli dhe Roma janë të interesuar për shërbimet e tij, por ata do të duhet të paguajnë të paktën 75 milionë euro për të siguruar transferimin e Icardit.