×
 • Sport
 • Sport / Serie A

  Interi vazhdon sigurt drejt titullit

  Reporteri
  01 Prill 2024 | 22:41

  Interi ka mposhtur Empolin me rezultat 2 me 0 për të vazhduar sigurt drejt titullit në Serie A, transmeton gazeta online Reporteri.net.

  Me fitoren e së hënës, Interi është 14 pikë larg vendit të dytë kur janë zhvilluar 30 ndeshje në ligën italiane.

  Golat për Interin i kanë realizuar Di Marco dhe Alexis Sanchez.

  Me këtë fitore Interi tani i ka 79 pikë, ndërkaq Milani që mposhti Fiorentinën gjatë kësaj jave, tubon 65 pikë në pozitën e dytë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!