Ishte sulmuesi kryesor, Ardit Gashi largohet nga Vjosa

Sulmuesi kosovar, Ardit Gashi, është larguar nga ekipi i Vjosës.

Gashi, i cili ishte padyshim lojtari kyç i Vjosës në edicionet e fundit, ka ndarë rrugët me ekipin kosovar, duke e bërë këtë njoftim në rrjetin social Facebook.

Ai ishte sulmuesi kryesor i ekipit ku edicionin e kaluar realizoi 23 gola, teksa këtë stinor gjeti golin në 8 raste.

Largimi i tij padyshim se do të vërehet tek Vjosa, teksa lojtari tani ka filluar të mendojë për aventurën e re dhe ka disa oferta në tavolinë që po i shqyrton.

Njoftimi i tij: