Ja kur do të zhvillohen çerekfinalet e Ligës së Kampionëve

Në Shtëpinë e Futbollit Evropian në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës është hedhur tashmë nga ora 12:00 shorti dhe janë mësuar çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve.


Tani kanë mbetur vetëm tetë skuadra ndërsa kërkimi për t’u kurorëzuar mbretërit evropianë vazhdon të jetë objektivi i secilit klubi.

Bayern Munich, Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Paris Saint-Germain, Porto, Chelsea dhe Borussia Dortmund janë ekipet që kërkojnë lavdinë evropiane.

Ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohet me 27/28 prill dhe 4/5 maj, ndërsa finalja e Stambollit pritet të luhet më 29 maj.