Jose Mourinho e dëshiron Granit Xhakën tek AS Roma

Granit Xhaka ka shanse të largohet nga Arsenali këtë verë si Willian, Hector Bellerin dhe shumë lojtarë të tjerë.


Kështu ka thënë gazetari italian dhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, shkruan Reporteri.net.

“AS Roma është e interesuar ta nënshkruajë atë dhe kanë hapur bisedime me agjentët e tij, José Mourinho e dëshiron atë – gjithashtu klube të Bundesligës janë në garë”, shkroi Romano.