Këta janë futbollistët e Kosovës që kanë më së shumti “followers” në Instagram

Çdo futbollist i Kosovës ka hyrë thellë në zemrat e çdo shqiptari, kjo pas sukseseve që po ja sjellin shtetin tonë.


Ata janë tejet të ndjekur edhe në rrjetet sociale.

Por kush është “kampioni”?

Sulmuesi Vedat Muriqi ka më së shumti ndjekës në Instagram, gjithsej 383,425, i dyti renditet Milot Rashica me 232,045, i treti Edon Zhegrova me 177,776 ndjekës, shkruan Reporteri.net.

Kosova sot luan ndeshjen më të rëndësishme që prej pranimit të saj në UEFA dhe FIFA.

Tempulli ‘Fadil Vokrri’ sot pret Malin e Zi në një ndeshje që do të thotë shumë për fatin e ‘Dardanëve’.

Përfaqësues sonë i duhet gjithësesi të marrë 3 pikë për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Euro 2020. /Reporteri.net/.