Kosova e shkeli Malin të Zi, por UEFA merr një vendim të papritur

UEFA e ka publikuar formacionin më të mirë të xhiros së fundit të ndeshjeve kualifikuese për EURO 2020 dhe asnjë lojtar i Kosovës nuk gjendet në të


Kombëtarja e Kosovës e mposhti 2-0 Malin e Zi në Fadil Vokrri në një ndeshje ku dominoi tërësisht kundërshtarin, shkruan Reporteri.net

Në këtë takim shkëlqyen futbollist si Bersant Celina e Amir Rrahmani, por asnjëri nga ta nuk bën pjesë në formacionin më të mirë të publikuar sot nga UEFA.
11-shja më e mirë përbhet nga lojtarë si Zahavi, Malinovski, Cheryshev, McGinn, Baldvinsson, Semenov e Demiral, ndërsa yjet që gjenden në këtë formacion janë Leëandoëski, Kane e Lukaku. /Reporteri.net/