Kosova luan dy ndeshjet jetike për kualifikim në EURO 2020, Challandes publikon listën e futbollistëve të ftuar

Kosova në nëntor luan dy ndeshje shumë të rëndësishme për kualifikueset e EURO 2020


Kombëtarja e Kosovës fillimisht luan me Çekinë më 14 nëntor, në Plzen, ndërsa më pas më 17 nëntor luan me Anglinë në Prishtinë, shkruan Reporteri.net

Sot, trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për këto dy ndeshje.

Futbollistët do të grumbullohen të hënën ku edhe do ta mbajnë stërvitjen e parë me fillim nga ora 18:00, derisa Challandes gjatë ditës, në ora 11:00 do të dalë në konferencë për media.

Më poshtë e keni listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e Kosovës me Çekinë dhe Anglinë. /Reporteri.net/