Kosovare Asllani asiston dhe ndihmon Suedinë në çerekfinale të kalon

Futbollistja shqiptare Kosovare Asllani ka vazhduar me performancat mbresëlënëse me Suedinë në Kampionatin Botëror.


Ajo ka asistuar në golin e vetëm të Suedisë në fitoren 1-0 ndaj Kanadasë, fitore e cila i çon suedezet në çerekfinale.

Asllani asistoi për Blacksteniusin në minutën e 55-të.

Ndeshja e ardhshme e Suedisë do të jetë ndaj Gjermanisë, që do luftojnë për një vend në gjysmëfinale.