×
 • Sport
 • Sport

  Kur do të luhet finalja e Superkupës së Spanjës dhe me kë mund të përballet Reali?

  Reporteri
  13 Janar 2022 | 10:49

  Athletic Bilbao ose Atletico Madrid do të jetë kundërshtari i Real Madridit në finale të Superkupës së Spanjës. Finalja luhet të dielën nga ora 19:30.

  Real Madridi është finalisti i parë në Superkupën e Spanjës.

  Los Blancos eliminuan Barcelonën në gjysmëfinale, duke e mundur 3-2 pas 120 minutave lojë.

  Reali do të mësojë sonte kundërshtarin e finales, që do të dali nga sfida mes Athletic Bilbaos e Atletico Madrid.

  Finalja e madhe është parashikuar të luhet të dielën nga ora 19:30.

  Madridi i Ancelottit, që po kryeson në La Liga, do të tentojë të nisë mbarë vitin me një trofe të rëndësishëm siç është Superkupa.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!