Ky është parashikimi i Owen për ndeshjen Liverpool-Real

Sonte zhvillohet ndeshja e dytë çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Liverpoolit dhe Real Madridit në “Anfield”.


Skuadra e Zidane ka fituar duelin e parë që u zhvillua në ‘Di Stefano’ me rezultat 3-1, shkruan GazetaBlic Sport.Ish-sulmuesi i Reds, Michael Owen mendon se mund të madrilenët ende kanë shumë për të bërë për të kaluar në raundin tjetër.

“Liverpool ishte pak më i dobët në Spanjë javën e kaluar, por ata u kthyen me një fitore në Anfield kundër Aston Villa të Shtunën,” tha Owen për BetVictor.

“Anfield ka dëshmuar disa rikthime të pabesueshme evropiane në të kaluarën, dhe mendoj se Liverpool ka mjaft punë gjatë natës, unë besoj se ndeshja do të mbyllet me rezultatin 2-1 për vendasit”, përfundoi ai.