Ky është reagimi emocional i De Jong, kur e kupton se Ajaxi është eliminuar nga Liga e Kampionëve

Ajaxi nuk arriti të kualifikohet për fazë tjetër në Ligën e Kampionëve, pasi u ndal nga Valencia.


Pra, Valencia arriti ta mposht skuadrën holandeze me vetëm një gol dallim, dhe kështu ta sigurojë plasmanin në 1/16 e finales si kryesues i grupit H’, shkruan Reporteri.net.

Skuadrat që kaluan tutje në këtë grup ishin Valencia dhe Chelsea, ku që të dyja kishin grumbulluar nga 11 pikë, ndërkaq Ajaxi 10 pikë.

Nga e gjithë kjo, në media po qarkullon një video e De Jong, ku shihet i mërzitur se ish-skuadra e tij, Ajaxi janë eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Në videon e mëposhtme shihet De Jong i mërzitur kur e kupton se Ajaxi është eliminuar nga ky kompeticion kaq herë.

/Reporteri.net/