Labinot Kabashi u largua nga Barcelona, por jo nga Spanja: Ky është klubi i ri i yllit kosovar

Labinot Kabashi ka kaluar te Villareal C


Ylli kosovar ndau rrugët me Barcelonën ku kishte qenë pjesë e të gjitha kategorive, por lëndimet e shpeshta ia pamundësuan që t’i tregonte vlerat te katalunasit, shkruan Reporteri.net

Kabashi tani ka kaluar te Villareal C, me shpresën që shumë shpejt do të mund të depërtojë edhe në skuadrën B dhe më pas edhe te A.

Kujtojmë që Labi ishte një nga futbollsitët më me perspektiv ku Barça i kishte vendosur klauzolë prej 40 milionë euro si dhe ishte ftuar te Kosova vetëm si 16 vjeçar. /Reporteri.net/