×
 • Sport
 • Sport

  Legjenda e futbollit thotë se Shqipëria do të jetë befasia e “Euro 2024”

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 15:43

  Sonte do të bëhet tërheqja e shortit për grupet e Kampionatit Evropian “Euro 2024”.

  Tërheqja e shortit do të bëhet në Hamburg, duke filluar nga ora 18:00.

  Një prej ish-yjeve të futbollist, Wesley Sneijder, do të jetë i pranishëm në qytetin gjerman.

  Madje, ai ka bërë edhe një parashikim për “Euro 2024”, me faqen zyrtare të UEFA-s që e ka publikuar parashikimin e tij.

  Sneijder parashikoi që Shqipëria do të jetë befasia e Evropianit, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.

  Për lojtarin e ri më të mirë ai zgjodhi Jude Bellinghamin, kurse Harry Kane për golashënuesin më të mirë të turneut.

  Parashikimin për lojtarin më të mirë e bëri për Kylian Mbappe, kurse sipas tij, Franca dhe Anglia do të takohen në finalen e madhe.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!