Lionel Messi shpjegon se pse është e vështirë për të luajtur kundër Virgil van Dijk

Lionel Messi e ka lavdëruar jashtëzakonisht shumë Virgil van Dijkun


Super ylli argjentinas ka treguar pikat e forta të mbrojtësit holandez, i cili cilësohet si njëri nga më të mirët në botë, shkruan Reporteri.net

“Ai është një mbrojtës që di të gjykojë kohën e tij dhe të presë momentin e duhur për të sfiduar ose për ta hedhur sulmuesin,” ka thënë Messi për Marca.

“Ai është i shpejtë për shkak të hapit të tij të shkëlqyeshëm, dhe ai është mbresëlënës edhe në mbrojtje ashtu edhe në sulm sepse shënon shumë gola,”.

Ndryshe, Leo Messi dhe Virgil van Dijk janë kandidat potencial për ta fituar Topin e Artë këtë vit. /Reporteri.net/