Liverpooli “kryeson” edhe në Qeverinë e Kosovës

Kampioni i Evropës, Liverpool po e dominon Premier Ligën sivjet.


Asnjë humbje dhe vetëm një barazim për skuadrën e Jurgen Kloppit. Ata sonte shënuan fitoren e radhës, duke mposhtur ëest Hamin 4-2, shkruan Reporteri.net

Nën drejtimin e Klopp, Liverpool përvecçrezultateve fantastike po bën edhe lojë tejet të bukur për sy.

E Liverpool duket së kryeson edhe në Qeverinë e Kosovës.

Nuk e dimë nëse kryeministri Albin Kurti eshtë fans i tyre, por numri dy i Qeverisë, Avdullah Hoti, një ekonomist dhe profesor, është edhe fans i flakt i Liverpoolit.

I është gëzuar suksesit të sontëm. Ka zgjedhur të shkruaj shkurt për ecurinë e ekipit.

“27 ndeshje, 26 fitore,”, kështu shkruan në Facebook, z.Hoti, i cii ka publikuar edhe një foto ku shihen Salah dhe Mane. /Reporteri.net/