Liverpooli rikthehet te fitorja, e mposhtë Aston Villën dhe ndjekë rekordet

Liverpooli e ka mposhtur me rezultat 2-0 Aston Villën


Skuadra e Jurgen Kloppit është rikthyer te fitorja pas humbjes turpëruese nga Manchester City, shkruan Reporteri.net

‘Të Kuqtë’ e mposhtën Aston Villën me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 33-të në Premier Ligë.

Sadio Mane dhe Curtis Jones ishin golashënuesit e Liverpoolit në këtë takim.

Liverpooli pas kësaj fitore është në vendin e parë me 89 pikë dhe është në ndjekje të rekordeve ku deri në fund të kampionatit do të tentojë që t’i fitojë të gjitha takimet. /Reporteri.net/