×
 • Sport
 • Sport

  Liverpooli triumfon në spektaklin e golave ndaj Fulhamit

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 17:21

  Liverpooli është rikthyer te fitorja në Premierligë, pas barazimit me Manchester Cityn javën e kaluar.

  Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp triumfoi sot ndaj Fulhamit, në një ndeshje tejet dramatike dhe që prodhoi shtatë gola.

  Ndeshja e zhvilluar në “Anfield” përfundoi me rezultatin 4:3. Kjo ndeshje i takoi javës së 14-t.

  Trent Alexander-Arnold (20’, 88’), Alexis Mac Allister (38’) dhe Wataru Endo (87’) shënuan golat e fitores për “Të Kuqtë”.

  Harry Wilson (24’), Kenny Tete (45+3’) dhe Bobby De Cordova-Reid (80’) realizuan për skuadrën mysafire.

  Liverpooli pas kësaj fitore ka 31 pikë dhe renditet i dyti në tabelë, me dy pikë më pak se lideri, Arsenali, dhe dy pikë më shumë se Manchester City, që më vonë luan ndaj Tottenham Hotspur.

  Fulhami ndodhet në pozitën e 14-të me 15 pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!