Luis Suarez largohet me lot në sy nga Barcelona, çështje kohe prezantimi te Atletico Madrid

Lusi Suarez përfundmisht është larguar nga Barcelona dhe shumë shpejt pritet që të prezantohet te Atletico Madrid


Sulmuesi uruguaian është pranë një aventure të re, derisa largimi nga Barça nuk ishte aspak i lehtë, shkruan Reporteri.net

Suarez u largua me lot në sy nga qendra stërvitore e Barcelonës dhe tani është vetëm çështje kohe zyrtarizimi i tij te Atletico Madrid.

Ndryshe, El Pistolero gjatë kohës së tij te Barça ka shënuar 198 gola dhe ka fituar 13 trofe. /Reporteri.net/