M.United ofertë Salzburgut, 45 milionë paund për sulmuesin 19-vjeçar

Manchester United kërkon transferimin e sulmuesit slloven Benjamin Sesko.

Ata kanë bërë gati ofertën prej 45 milionë paund drejt ekipit të Salzurgut për transferimin e tij.

Djajtë e kuq po kërkojnë një lojtar tjetër që të përforcojnë sulmin e tyre dhe si duket objektivi kryesor është sulmuesi me prejardhje sllovene, 19-vjeçari Sesko.

Sesko shënoi 11 gola sezonin e kaluar.