Manchester United përmbys gjithçka me golat e Martial dhe Rashford

Manchester United ka përmbysur rezultatin kundër Southampton në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford” dhe po fiton 2-1.


Pak minuta pas Stuart Armstrong e dërgoi topin në rrjet për mysafirët, vendasit reaguan për të barazuar gjithçka.

Sulmuesi, Marcus Rashford shënoi për 1-1 në minutën e 21’, raporton Gazeta Express.

Pak minuta më vonë, në atë të 24, Anthony Martial shënoi një gol të bukur për 2-1, të 16 këtë sezon.