Mbyllet pa fitues derbi mes Dritës e Ballkanit

Drita dhe Ballkani kanë ndarë pikët në xhiron e katër të Superligës.


Ndeshja derbi e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Dritës dhe Ballkanit është mbyllur pa fitues.

Dueli i luajtur të mërkurën në qytetin e Gjilanit, ka përfunduar pa gola.

Si vendasit, ashtu edhe mysafirët, kishin rastet e veta për 90 minuta, por nuk e dërguan topin në rrjetë.

Kështu, pas këtij barazimi, që të dy skuadrat mbesin në nivel të njëjtë të pikëve, nga tetë.