Me Muriqin, Fenerbahce e mbyllë me fitore duelin e Kupës ndaj Istanbulspor

Skuadra e Fenerbahces e ka mbyllur me fitore të thellë takimin e 1/16 në kuadër të Kupës së Turqisë, ku me Muriqin nga minuta e vendasit shënuan plotë 4 gola.


Sulmuesi kosovar, luajti nga minuta e parë deri në atë të 72’të, ku edhe shënoi golin e tretë dhe të qetësisë për klubin e tij, shkruan Reporteri.net.

 

Muriqi si duke është rikthyer edhe më fuqishëm nga lëndimi që ka pasur me skuadrën javë më parë në Superligën turke.

Pra, takimi i Kupës së Turqisë ndërmjet Fenerbahces dhe Istanbulspor u mbyll me rezultatin final në 4:0.

Kujtojmë se golat për Fenerbahcen i shënuan: Turuc (15′), Kadioglu (16′), Vedat Muriqi (71′) dhe golin e fundi e shënoi, Zajc (88′).
/Reporteri.net/