Mesazhi i Amir Rrahmanit: Rrini në shtëpi, së bashku e kalojmë edhe këtë sfidë

Vendi më së shumti që është prekur, është Italia, aty ku luajnë shumë lojtar shqiptarë, përmendur edhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani.


Rrahmani tash e disa ditë është vet-izoluar në Verona dhe përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar të bëjnë të njëjtën gjë edhe shqiptarët, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të mposhtim virusin e padukshëm COVID-19.

Kosovë ju beje thirrje te rrini ne shtëpi, përmbajuni rregullave. Se bashku e kalojmë edhe këtë sfide🙏🏻 #RRINESHPI”, ka shkruar Amiri.

Ai ka publikuar disa fotografi të qytetit të Veronës me rrugët e sheshet e boshatisura, duke treguar se qytetarët po i përmbahen rregullave atje.

Kosovë ju beje thirrje te rrini ne shtepi, permbajuni rregullave. Se bashku e kalojme edhe kete sfide🙏🏻 #RRINESHPI

Publiée par Amir Rrahmani sur Lundi 16 mars 2020