Messi tregon momentin më të mirë dhe më të keq në karrierë, golin më të bukur dhe trajnerin e preferuar

Lionel Messi ka zbuluar shumë gjëra nga karriera e bujshme e tij në intervistën e fundit të dhënë për RAC1


Ylli argjentinas ka fituar pesë herë Topin e Artë, ndërsa në intervistën e fundit ka treguar për momentin më të mirë e më të keq në karrierë, për golin më të bukur si dhe trajnerin më të mirë, shkruan Reporteri.net

Koha më e mirë e Messit

“Çdo vit unë mundohem që të përmirësohem, por unë mendoj që në kohën e Pep Guardiolas u rrita më shumë si lojtar,” ka thënë Messi.

Momentet më të mira në karrierën e Messit

“Është shumë vështirë sepse kam qenë me fat pasi kam përjetuar shumë gjëra në periudha ta ndryshem në jetën time. Unë mendoj se në kohën e Guardiolës ishin momentet e mia më të mira si lojtar.

Momenti më i keq

“2013 dhe 2014. Unë u lëndova për dy apo tre muaj dhe më pas shkova në Argjentinë për rikuperim.

Goli i tij më i bukur

“Goli në Romë me kokë, i cili na fitoi Ligën e Kampionëve.

Trajneri më i mirë

“Guardiola. Ai është më i miri nga të gjithë si dhe Luis Enrique,” përfundoi ylli i Barçës. /Reporteri.net/