Momenti kur futbollistët shqiptarë harrojnë vëllazërinë: Ndërhyrja brutale në Lirim Kastratin që krijoi tollovi

Shqipëria U21 dhe Kosova U21 janë duke luajtur ndeshjen për kualifikueset në evropianin e ardhshëm.


Momentalisht pjesa e parë ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0-0, shkruan Reporteri.net

Ajo çka vlenë të ceket është tensionimi i situatës për shkak të një situate të ‘Fari Play’ të cilin nuk e respektoi futbollisti kosovar Lirim Kastrati.

Armando Broja i Shqipërisë kishte mbetur i shtrirë gjersa Kastrati kishte vazhduar me top deri në momentin kur një futbollist shqiptar ndërhyri ashpër në të.

Kjo ndërhyrje krijoi tollovi për pak momente duke harruar kështu edhe vëllazërimin që kanë shqiptarët dhe kosovarët./Reporteri.net/