Momenti kur Shaqiri i trullosi 3 lojtarë të Evertonit dhe “çmendi” Anfieldin

Xheredan Shaqiri ka shkëlqyer në rikthimin e tij te Liverpooli, ku nuk luajti një kohë të gjatë për shkak të lëndimit.


Ai ja shkëlqyer në ndeshjen e mbrëmshme në derbin lokal ndaj Evertonit, ku shënoi një gol të bukur, por mbi të gjitha tregoi cilësitë e tij duke ia bërë me dije trajnerit Jurgen Klopp se mund të japë shumë për skuadrën, shkruan Reporteri.net.

Aq bukur luajti saqë në momente të caktuara argëtoi edhe tifozët me driblimet e tij.

Por një driblim që u bëri tre futbollistë të Evertonit në stil të Zinedine Zidane po bën xhiro në rrjetet sociale.

Në videon mëposhtme gjeni driblimin spektakolar të Shaqës. /Reporteri.net/.