Një xhudist japonez merr nënshtetësinë e Kosovës

Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar.


Bëhet fjalë për sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka. Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosoves dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024

“Ekipit ju ka bashkangjit Japonezi Nakamura që tashmë javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024. Gara e fundit sivjet do jetë Qingdao në Kinë garë që ka peshë për pikët drejt Olimpiadês në Tokio cakun kryesor”, ka shkruar Kuka.

Kampi stërvitor – Slloveni!Fundi i vitit po afron,si kurrë më parë xhudo ka arritur hiç më pak se 6 medalje Elitare në…

Publiée par Driton Toni Kuka sur Mardi 3 décembre 2019