×
 • Sport
 • Sport

  Pasi mundën serbët, Guild Eagles sot ballafaqohen në finale me ekipin rus, Aurora

  Reporteri
  07 Dhjetor 2023 | 16:04

  Skuadra shqiptare e CS:GO, ‘Guild Eagles’ sot do të ballafaqohen me ekipin rus, Aurora në finalen e CTT Finals Tournament.

  Guild Eagles dhe Aurora ballafaqohen me fillim nga ora 16:00.

  Kjo ndeshje luhet në kuadër të finales së ‘Lower Bracket’. Fituesi i këtij dueli do të luajë ‘Grand Final’ ndaj BIG, teksa humbësi eliminohet.

  Ditën e djeshme, ekipi kosovar arritën të mposhtin ekipin serb, G2 me rezultat 2-1.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!