×
 • Sport
 • Sport

  Peja mbyll afatin kalimtar me basketbollistin e ri

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 16:35

  Klubi i Pejës ka konfirmuar transferimin e basketbollistit, Divine Myles. Basketbollisti Myles është lojtari i fundit që Peja transferon gjatë këtij afati kalimtar.

  Edhe zyrtarisht, Divine Myles është transferuar tek skuadra e Pejës.

  Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi pejan në faqen e tyre zyrtare në “Facebook”.

  Basketbollisti amerikan e njeh mjaft mirë ligën kosovare pasi në të kaluarën ka luajtur për Sigal Prishtinën dhe Proton Cable Prizrenin.

  28 vjeçari i gjatë 180 centimetra është paraqitur edhe për Përfaqësuesen e Kosovës.

  Pejanët synojnë ta përsërisin suksesin e vitit të kaluar në kampionat dhe Myles pritet t’i ndihmojë ata shumë në këtë drejtim.

  Pasi dështoi në Kupën e Kosovës, ekipi nga Rrafshi i Dukagjinit krejt fokusin tash e ka tek kampionati vendor, por edhe tek Liga Ballkanike, të cilën synon ta fitojë po ashtu./Gazeta Express.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!