Perez luan prej fiqirit, ofron 100 milionë euro plus një futbollist për superyllin e Chelseat

Chelsea pritet të pëballet përsëri me telashin e quajtur Real Madrid, pasi gjiganti spanjoll synon t’ia rrëmbejë futbollistin kryesor të skuadrës, N’Golo Kante.


Pasi ia rrëmbeu këtë verë Eden Hazardin, tani Florentino Perez synon edhe francezin N’Golo Kante, i cili ka qenë shtyllë e klubit tash e tre vite, shkruan Reporteri.net

Siç raportojnë mediat angleze, Real Madridi synon të ofrojë 100 milionë euro plus shërbimet e kolumbianit James Rodrigues vetëm që t’ia sjellë Zidanes objektivin kryesor për mesfushën.

Kjo marrëveshje mund të arrihet vetëm në afatin kalimtar të veres, pasi Chelsea është e dënuar nga FIFA dhe nuk mund të bëjë transfere deri në afatin e veres së ardhshme.

Mirëpo, Chelsea është duke e pritur vendimit e CAS-it nëse do t’ia shkurtojnë dënimin vetëm në një afat kalimtar dhe të mund të sjellin futbollistë të rinj në janar./Reporteri.net/