Përfundon derbi i madh i Manchesterit, Solskjaer triumfon kundër Guardiola-s

Para pak çastesh ka përfunduar takimin ndërmjet Man City dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së 15’të në Premierligë.

Ky takim u zhvillua me tensione nga të dyja skuadrat, të cilat tentonin që me çdo kush ta mbyllnin këtë ndeshje në të mirë të tyre, shkruan Reporteri.net.

Por, djelmoshat e Solskjaer u treguan më të shkathët, ku arritën të shënojnë dy herë, përmes Rashford nga pika e bardhë në minutën e 23’të takimit dhe golin e fitores e shënoi Martial në minutën e 28’të duelit.

Ndërkaq, skuadra e Guardiola-s shënua vetëm një gol atë përmes Otamendit në minutën e 85’të.

/Reporteri.net/