Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Turqi-Itali, asnjë gol

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes hapëse të Kampionatit Evropian.


Turqia dhe Italia po luajnë baraz 0 me 0 pas pjesës së parë.

Kombëtarja Azzure e kishte dominimin e plotë gjatë 45′ minutave të parë, por që nuk e gjeti dot rrugën e golit.

Lorenzo Insigne dhe Giorgio Chiellini kishin rastet më të mira për Italinë, kurse Burak Yilmaz rrezikoi portën e Donnarummas.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat në pjesën e dytë.