Pirlo debuton me fitore si trajner – Juventusi e mposhtë Sampdorian në xhiron e parë në Serie A

Juventusi e ka mposhtur Sampdorian me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së parë në Serie A


Andrea Pirlo e ka nisur me fitore zejën e trajnerit në Serie A, ku në përballjen e zhvilluar në Allianz Stadium fitoi 2-0 kundër Sampdorias, shkruan Reporteri.net

Dejan Kulusevski shënoi golin e parë në këtë takim në minutën e 13-të pas një asisitimi të Cristiano Ronaldos.

Në pjesën e dytë Juve shënoi edhe dy gola tjerë për ta vulosur fitoren.

Leonardo Bonucci 79′ dhe Cristiano Ronaldo 89′ shënuan për t’ia siguruar 3 pikët e para Juves në Serie A. /Reporteri.net/