Po të mos ishte Koronavirusi, Liverpooli sot do të ishte fituesi i Premier Ligës

Tifozët e futbollit në mbarë botën janë të dëshpëruar, por askush më shumë se ata të Liverpoolit


Liverpool po e kërkonte titullin e Premier Ligës pas 30 viteve dhe kur iu afrua më së shumti, në skenë doli Koronavirusi, shkruan Reporteri.net

Premier Liga ashtu si kampionatet tjerat elitare nuk janë duke u zhvilluar shkaku i pandemisë COVID-19.

Në rast se gjithçka do të ishte normale, atëherë Liverpooli sot do të mund ta festonte titullin e Premier Ligës, që i mungon tash e 30 vite.

Ndryshe, akoma nuk ka ndonjë vendim të saktë se çka do të ndodhë me këtë sezon në Premier Ligë, se kur mund të rifillojë, apo të ndodhë edhe më e keqja për tifozët e Liverpoolit, të anulohet tërësisht. /Reporteri.net/