×
 • Sport
 • Sport

  Pogba në shok, prokuroria e antidopingut shumë e ashpër, kërkon skualifikim katërvjeçar

  Reporteri
  07 Dhjetor 2023 | 14:08

  Prokuroria Antidoping ka përmbyllur procesin procedural ku në qendër të hetimit ishte Paul Pogba për substancat e ndaluara që i referohen testosteronit.

  Prokuroria e Antidopingut ka kërkuar dënimin me katër vite për lojtarin e Juventusit, Paul Pogba.

  Pezullimi filloi më 11 shtator dhe u riafirmua më 8 tetor kur kundër-analiza konfirmoi pozitivitetin e francezit.

  Tani duhet të shohim se cila do të jetë kundërlëvizja mbrojtëse e lojtarit francez.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!