Publikohen të gjitha votat për “Topin e Artë”, kështu votuan dy gazetarët shqiptar

Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët.


Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend.

Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i RTV21, që mban edhe pozitën e menaxherit te ekipi përfaqësuese A.

Ai ka votuar për me pikë maksimale Lionel Messin, ndërsa pas tij Mohamed Salahun dhe Cristiano Ronaldon.

Dy pozitat e fundit kanë shkuar për Bernardo Silvan dhe Firminon.

Nga Shqipëria ka votuar Besnik Dizdari i cili ka votuar me pikë maksimale Ronaldon, pastaj Van Dijkun, Messin, Alisonin dhe Salahun.

Leo Messi e ka thyer rekordin duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë.